W poszukiwaniu sztuki
Strona Galerii Sztuki w Drodze w osobie Danuty Farysej, rok zał. 1991

Konkurs Literacki "Dziecko w Poezji"


Kociewski Konkurs Literacki „Dziecko w poezji”

pod patronatem

Senatora RP Andrzeja Grzyba, Starosty Powiatu Starogardzkiego Leszka Burczyka, Prezydenta Miasta Starogard Gdański Edmunda Stachowicza, Wójta Gminy Starogard Gdański Stanisława Połoma.

Patronat medialny - Radio Głos.


Młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych z regionu Kociewia zapraszamy do udziału w konkursie, na który do 30 czerwca należy napisać i nadesłać od 1 do 3 utworów poetyckich na temat dziecka, jego świata i dzieciństwa. Dokładne informacje i regulamin dostępny jest na stronie www.zspowidz.pl lub pod nr tel. 664962601

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu

Czy dzieciństwo to czas szczęśliwy, nieskomplikowany, pełen radości istnienia i ufności czy raczej okres niezwykłej wrażliwości duszy podatnej na dobro i zło otaczającego świata? Do poetyckich roważań, refleksji i spostrzeżeń na temat dziecka i wspomnień z okresu dzieciństwa zapraszają Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu oraz pani Danuta Farysej - organizatorzy Kociewskiego Konkursu Literackiego „Dziecko w poezji”. Uczestnicy konkursu w terminie do 30 czerwca nadsyłają od jednego do trzech wierszy swojego autorstwa na adres ZSP w Owidzu. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe z kociewskich powiatów: starogardzkiego, tczewskiego i świeckiego, a także sympatycy tego regionu.

Celem konkursu jest uwrażliwienie na potrzeby i problemy dzieci i ich świata, rozwijanie poetyckiego widzenia rzeczywistości i rozumienia emocji, kształcenie umiejętności ich wyrażania za pomocą literackich środków wyrazu. Zamierzeniem organizatorów jest publikacja nagrodzonych prac. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.zspowidz.pl lub pod nr tel. 664962601.

Patronat nad konkursem objęli :Senator RP Andrzej Grzyb, Starosta Powiatu Starogardzkiego Leszek Burczyk, Prezydent Miasta Starogard Gdański Edmund Stachowicz, Wójt Gminy Starogard Gdański Stanisław Połom.

Patronat medialny sprawuje Radio Głos.

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie i życzymy twórczych pomysłów.

Pobierz w formacie Worda

Na prośbę uczestników termin nadsyłania prac został przedłużonu do 30 września 2009 r.!!!